Ekibimiz

Özhan AKÇALI - Kurucu

1944 yılında Adana’da doğan Özhan Akçalı, ilk öğrenimine İtalya’da başlamış, orta öğrenimini İstanbul’da Robert Kolej’de ve yüksek öğrenimini ise Ankara’da ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nde tamamlamıştır. Mimarlık eğitiminin ardından, yine aynı fakülteden 68 yılında “Kentsel Tasarım” tezi ile yüksek lisansını almıştır.

Mesa Topluluğu’nun eski ana ortaklarından olup o yıllarda grubun çeşitli şirketlerinde, başkan, başkan vekili ve üye olarak görev üstlenmiş olan Akçalı, topluluğun, tasarım ve planlama çalışmalarını yönlendirmiş, turistik, ticari ve sanayi yatırımlarının uygulama çalışmalarına katılmıştır. Yurt içinde ve dışında, pek çok meslek kuruluşu, dernek, sivil toplum örgütü ve yatırım birliklerinin yönetiminde bulunmuş ve bazılarının da başkanlığını üstlenmiş olan Akçalı, halen çevre ve etkileşim konularıyla ilgilenmektedir.

2010 yılında ODTÜ Senatosu tarafından, “ Ülkemiz planlama ve mimarlığına, proje ve tasarım disiplinleri kapsamında yaptığı önemli katkılar, özellikle nitelikli çağdaş konutların ve konut alanlarının tasarım ve yapımında üstlendiği öncü rol, Üniversite – Özel Sektör işbirliğindeki aktif görevleri ve kurumsal olarak yeni neslin eğitimine sağladığı katkılar” gerekçesi ile “Takdir Ödülü”ne layık görülen Akçalı, iyi derecede İngilizce ve Rusça bilmekte, bunların yanı sıra, Almanca ve İtalyanca da konuşmaktadır.

Av. Tahsin Arda AKÇALI - Yönetim Kurulu Başkanı

1983 Yılında Ankara’da doğan Tahsin Arda Akçalı, ilk, orta ve lise öğrenimini ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Kolejinde tamamladıktan sonra sırasıyla;

Başkent Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nden, Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümü’nden ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.

İyi derecede İngilizce bilmektedir.

2006 yılında Mesa Şirketler Topluluğu bünyesinde çalışmaya başlayan Akçalı, bu dönemde;

Tema World İcra Kurulu Üyeliği,

Mesa Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği ve

Mesa Mesken Sanayii A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

İstanbul barosuna kayıtlı olan Avukat Tahsin Arda Akçalı bir yandan da GVY Gayrimenkul İnşaat ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği ve Capitol Alışveriş Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

İbrahim DOĞAN - Proje Koordinatörü

1972 doğumlu İbrahim DOĞAN,

Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 1996 yılında mezun olmuştur.

Sırasıyla, Kutlutaş Dillingham JV,Burç ENKA JV, EPDK ve Mesa Mesken Sanayii A.Ş. firmalarının altyapı ve üstyapı projelerinde görev almıştır.

Mesa Mesken Sanayii A.Ş.’de görev aldığı süre zarfında Bahçeşehir Projesi, Yoncaevler Konut Projesi, Toki Prestij Evleri Projesi, İŞ GYO Çınarlıbahçe Konutları ve Kentpark AVM Projesi gibi birçok prestijli projede görev almıştır.

2018 yılında proje koordinatörü olarak Imperium Gayrimenkul ve İnşaat A.Ş. bünyesine katılmıştır.