Ekibimiz

Özhan AKÇALI - Kurucu

1944 yılında Adana’da doğan Özhan Akçalı, ilk öğrenimine İtalya’da başlamış, orta öğrenimini İstanbul’da Robert Kolej’de ve yüksek öğrenimini ise Ankara’da ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nde tamamlamıştır. Mimarlık eğitiminin ardından, yine aynı fakülteden 68 yılında “Kentsel Tasarım” tezi ile yüksek lisansını almıştır.

Mesa Topluluğu’nun eski ana ortaklarından olup o yıllarda grubun çeşitli şirketlerinde, başkan, başkan vekili ve üye olarak görev üstlenmiş olan Akçalı, topluluğun, tasarım ve planlama çalışmalarını yönlendirmiş, turistik, ticari ve sanayi yatırımlarının uygulama çalışmalarına katılmıştır. Yurt içinde ve dışında, pek çok meslek kuruluşu, dernek, sivil toplum örgütü ve yatırım birliklerinin yönetiminde bulunmuş ve bazılarının da başkanlığını üstlenmiş olan Akçalı, halen çevre ve etkileşim konularıyla ilgilenmektedir.

2010 yılında ODTÜ Senatosu tarafından, “ Ülkemiz planlama ve mimarlığına, proje ve tasarım disiplinleri kapsamında yaptığı önemli katkılar, özellikle nitelikli çağdaş konutların ve konut alanlarının tasarım ve yapımında üstlendiği öncü rol, Üniversite – Özel Sektör işbirliğindeki aktif görevleri ve kurumsal olarak yeni neslin eğitimine sağladığı katkılar” gerekçesi ile “Takdir Ödülü”ne layık görülen Akçalı, iyi derecede İngilizce ve Rusça bilmekte, bunların yanı sıra, Almanca ve İtalyanca da konuşmaktadır.

S.Sarper ÜNLÜ - Mimar / Projeler ve Uygulamalar Danışmanı

1976 yılında Ankara Devlet Mimarlik - Mühendislik Akademisi’ni bitiren Mimar Sarper Ünlü, meslek yaşantısının 22 senesini kesintisiz olarak MESA Mesken Sanayi A.Ş.'de geçirmiştir. Bu firmanın yurt içi ve yurt dışı projeleri ile konut ve sosyal donatılarıyla “Mimarlık Habitat Ödülü” alan Bahçeşehir projesinde proje müdürü olarak görev almıştır.

Bu proje sonrası İstinye Park'ta da yine proje müdürlüğü yapan Mimar Sarper Ünlü sonrasında Seyrantepe'de 2011'de açılışı yapılan Galatasaray Türk Telekom Arena Spor Kompleksi’nin proje müdürlüğünü yapmıştır.

Rusya‘nın Krasnodar şehrinde bulunan 35.000 kişilik Krasnodar Stadyumu’nun proje ve uygulama koordinatörlüğünü yapmıştır.

Imperium Gayrimenkul ve İnşaat Anonim Şirketi’ne projeler ve uygulamalar danışmanı olarak vizyon katmaktadır.

Ferda BESLİ Yönetim Kurulu Danışmanı

Kurumsal Finansman, proje finansmanı, kredi ve banka ilişki yönetimi, stratejik pazarlama konularında 30 seneden fazla deneyime sahip olan Besli, Besfin'in kurucusu ve  CEO’sudur.   İş hayatına 1987 yılında Akbank T.A.Ş'de başladı. Bankacılıkta Teftiş Kurulu ve Şube Müdürü, ardından Kurumsal Bankacılıktan Sorumlu Departman Müdürü,  Ticari ve KOBİ  Bankacılığı'ndan Sorumlu Başkan görevlerinde bulunmuştur. 

Besli, 2006 – 2011 yılları arasında  Akbank’ta Ticari Bankacılık, KOBİ, Proje Finansmanı ve Nakit Yönetimi Bölümlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmış ve 2011 yılında emekli olmuş ve aynı yıl Besfin’i kurmuştur. Türkiye Sermaye Piyasaları Kurulu Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 Lisansı ve Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme Lisanslarına sahiptir. ​

İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü Mezunu olan Besli Akbank'ta görev yaptığı süre boyunca dünyanın önde gelen finans kuruluşu Deutsche Bank'ta staj yapmış, satış ve pazarlama konularında çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı eğitimlere katılmıştır. Son olarak London Business School'da “Müşteri Odaklı Pazarlama Stratejisi” eğitimine katılmıştır.​

Avrupa Politika Araştırmaları Merkezi (CEPS) ve Akdeniz Avrupa Enstitüsü (IEMED) tarafından ortaklaşa kurulan üst düzey bir çalışma grubunun üyesi olan Besli, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin (KOBİ'ler) bölgedeki finansmana erişimini artırmak için pratik yolların incelendiği Barselona ve Brüksel'deki toplantılara aktif olarak katılmıştır.​

Türkiye’de TUSİAD (Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği), Amerika’da WFS (Dünya Futuristler Derneği), İngiltere’de İngiliz düşünce kuruluşu Chatham House ve çeşitli sosyal kuruluşlarda üye olarak çalışmıştır.​

Imperium Gayrimenkul ve İnşaat Anonim Şirketi’ne yönetim kurulu danışmanı olarak vizyon katmaktadır. 

Av. Tahsin Arda AKÇALI - Yönetim Kurulu Başkanı

1983 Yılında Ankara’da doğan Tahsin Arda Akçalı, ilk, orta ve lise öğrenimini ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Kolejinde tamamladıktan sonra sırasıyla;

Başkent Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nden, Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümü’nden ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.

İyi derecede İngilizce bilmektedir.

2006 yılında Mesa Şirketler Topluluğu bünyesinde çalışmaya başlayan Akçalı, bu dönemde;

Tema World İcra Kurulu Üyeliği,

Mesa Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği ve

Mesa Mesken Sanayii A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

İstanbul barosuna kayıtlı olan Avukat Tahsin Arda Akçalı bir yandan da GVY Gayrimenkul İnşaat ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği ve Capitol Alışveriş Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

İbrahim DOĞAN - Yönetim Kurulu üyesi / İnşaat Mühendisi

1972 doğumlu İbrahim DOĞAN,

Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 1996 yılında mezun olmuştur.

Sırasıyla, Kutlutaş Dillingham JV,Burç ENKA JV, EPDK ve Mesa Mesken Sanayii A.Ş. firmalarının altyapı ve üstyapı projelerinde görev almıştır.

Mesa Mesken Sanayii A.Ş.’de görev aldığı süre zarfında Bahçeşehir Projesi, Yoncaevler Konut Projesi, Toki Prestij Evleri Projesi, İŞ GYO Çınarlıbahçe Konutları ve Kentpark AVM Projesi gibi birçok prestijli projede görev almıştır.

2018 yılında proje koordinatörü olarak Imperium Gayrimenkul ve İnşaat A.Ş. bünyesine katılmıştır.
 

Seydi KELEŞ - Yönetim Kurulu Üyesi

1966 yılında Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde dünyaya gelen Seydi Keleş, ilk ve orta öğretimini Kelkit'de, liseyi ise İstanbul'da tamamlayarak ticarete ve siyasete atılmıştır. 1988 yılında 3M KELEŞ İNŞAAT'ı kurmuş ve yönetim kurulu başkanlığını yapmıştır.

1999 yılında ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliğine seçilerek sırasıyla meclis grup başkan vekilliği, bütçe komisyon üyeliği, denetim kurulu başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

2008 yılında Mesa Mesken Sanayii A.Ş.'de iş geliştirme uzmanlığı ve proje danışmanlığı görevlerinde bulunmuştur.

2018 yılından bu yana da Vadi İstanbul Sitesi divan kurulu ve denetim kurulu başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.

2018 yılından itibaren Imperium Gayrimenkul ve İnşaat A.Ş. bünyesinde danışman ve iş geliştirme uzmanı olarak görev yapmaktadır.

Halen yönetim kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.

 

Birol KOÇAK -  İdari İşler Amiri

1969 İstanbul Nişantaşı doğumlu Birol KOÇAK, ilk öğretimini Sait Çiftçi Okulunda, orta öğretimini Ortaköy Gaziosmanpaşa Okulunda, lise eğitimini ise Suadiye Okulunda tamamlamıştır.

1992-1995 yılları arasında kozmetik,1995-2002 yıları arasında inşaat, 2002-2005 yılları arasında otomotiv, ithalat ve servis gibi sektörlerin kuruculuğunu ve işletmesini yapmıştır.

2005 yılından sonra çeşitli semtlerde emlak sektöründe al-yap-sat işleri yapmıştır.

2018 yılında İdari İşler Amiri olarak Imperium Gayrimenkul ve İnşaat A.Ş. bünyesine katılmıştır.

Gülay DÜLGER - Mimari Danışman

1964 yılında Ankara’da doğan Gülay Dülger 1982 ‘de TED Ankara Kolejinden ve 1987 ‘de de ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünden mezun olmuştur. Mesleğine 1987 yılında MNG Targem
Grubunda başlayan Dülger 1989’da MESA Mesken Sanayii A.Ş.’nin Tasarım Grubuna katılmış ve 30 yıla yakın bu sürede pek çok projenin tasarım, detay ve uygulama aşamalarında etkin görevler almıştır.

1995 yılında, bir yıl süreyle ABD’de Wilcox-Kinzler ve Ortakları Proje Grubunda mimar olarak çalışmalarını sürdürmüş, 1996’da tekrar MESA’daki görevine dönmüştür. Tasarım grubunda, önceleri Grup Şefi ardından da Müdür Yardımcısı olarak, MESA’nın yurt içinde ve dışında gerçekleştirdiği pek çok projenin tasarım ve uygulama koordinasyonu aşamalarında yönlendirici görevler üstlenmiştir.

Dülger’in, MESA Tasarım Grubunda hizmet verdiği projeler arasında;

Ankara’da, Koru, Konutkent, Çamyolu Konut Siteleri, TOKİ Prestij Konutları, Park Mozaik Evleri, İstanbul’da, Ataköy, Kemerburgaz Yamaç, Yankı Evleri ile Kartall, Çamlıca, Yeşilyaka gibi konut yerleşmeleri olduğu gibi Bodrum’da Güvercinlik, Mersin Taşucu’nda Pinepark Tatil Köyleri projeleri ile Eskişehir’deki ESPARK AVM gibi ticari projeler de vardır. Aynı şekilde, Grubun yurt dışındaki Irak ve Libya projelerinde de çalışmıştır.

Gülay Dülger halen bireysel olarak danışmanlık hizmeti vermektedir.

Muhammed Çağrı ÇALIKOĞLU - Müdür Yardımcısı / İç mimar

1995 İstanbul doğumlu Muhammed Çağrı ÇALIKOĞLU ilk ve orta öğretimini Yaşar Doğu Okulunda, Lise eğitimini ise Özel Nilgün DOĞAY Kolejinde tamamlamıştır.

Lisans Eğitimini T.C. Haliç Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde Yüksek Onur belgesi ile tamamlamıştır.

2017-2018 yılları arasında four points by Sheraton Kâğıthane Otel projesinde İnce İşler Şefi olarak görev almıştır.

2019 yılında İç Mimar Olarak IMPERIUM Gayrimenkul ve İnşaat A.Ş. bünyesine katılmıştır.

Hasan Ayberk BAZU - İnşaat Mühendisi

1998 yılında İstanbul Küçükçekmece’de doğan Hasan Ayberk BAZU, ilk ve orta öğretimini Bahçeşehir Süleyman DEMİREL ilköğretim okulunda, Lise eğitimini ise Nazmi Arıkan Temel Lisesinde tamamlamıştır. Lisans eğitimini İstanbul Rumeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde tamamlamıştır.

2020 yılında stajyer olarak, 2021 yılında ise İnşaat Mühendisi olarak Imperium Gayrimenkul ve İnşaat A.Ş. bünyesine katılmıştır.

Derya ÖZBIDAK – İş Güvenliği Uzmanı

Derya Özbıdak, Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü'nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 1.Bölge Müdürlüğü; Bölge Müdürlük, Sosyal Tesis, Misafirhane ve Güvenlik Binaları İnşaatı ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Lojmanları tadilat projesinde İdari işler sorumlusu olarak çalışmıştır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan C sınıfı İş güvenliği uzmanı sertifikası almaya hak kazandıktan sonra çalışma hayatına 2016 yılından itibaren iş güvenliği uzmanı olarak devam etmiştir. 2 yıl boyunca konut ve ticari kule inşaat projelerinde iş güvenliği uzmanı olarak çalışmıştır.

2018 yılında iş güvenliği uzmanı olarak İmperium Gayrimenkul ve İnşaat A.Ş. bünyesine katılmıştır.

Tülin & Lütfiye TURGUT - Satış ve Pazarlama

Tülin Turgut 02.03.1985 yılında Ankara’da doğdu. İlk yıllarını Adana ve Mersin’de geçirdi. Eğitimini 2006-2010 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Bölümünde tamamladı. Tülin Turgut Proje Pazarlama Danışmanlık Mimarlık Yatırım A.Ş’nin (TT Proje Pazarlama) kurucu ortağı olan TülinTurgut, 10 yılı aşkın sektör deneyimi ile satış ofisi kurulumundan yönetimine her aşamada yer alıp satış&pazarlama alanında profesyonel ekibi ile Imperium İnşaat’a danışmanlık vermektedir.

Lütfiye Turgut, 31.05.1990 yılında Adana’da dünyaya geldi. Adana ve Mersin yıllarından sonra, eğitim hayatını Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği ardından Beykent Üniversitesi İç Mimarlık bölümünde tamamladı. 5 yıl süresince kurumsal markalarada yönetcilik ve eğitmenlik pozisyonlarında görev aldı. Gayrimenkul sektöründe,satış ofisi alanında 6 yılı aşkın deneyimi sonrasında TT Proje ortağı ve satış direktörü olarak iş hayatına devam etmektedir.